Mejorada del Campo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mejorada del Campo
Komunë
noform
Cathedral of Justo Gallego Martínez. Mejorada del Campo (Madrid, Spain). 2005
Vendndodhja
Mejorada del Campo is located in Spanjë
Mejorada del Campo
Mejorada del Campo

Koordinatat: 40°23′48″V 3°23′9″P / 40.39667°V 3.38583°P / 40.39667; -3.38583

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Madridit
Provinca
Qarku
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.21 km2
Popullsia 22763 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 40° 23′ 48″ Veri

3° 23′ 9″ Perëndim

Mejorada del Campo është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun , të provincës , në Madrid. Mejorada del Campo ka 22763 banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 17.21 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]