Meliana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Meliana
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Meliana is located in Spanjë
Meliana
Meliana

Koordinatat: 39°31′38″V 0°20′57″P / 39.52722°V 0.34917°P / 39.52722; -0.34917

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Horta Nord
Kryetari i Bashkisë Blas Devís Roig
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.7 km2
Lartësia 12 m (m.n.d.)
Popullsia 10198 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Melianer/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46133
Koordinatat 39° 31′ 38″ Veri

0° 20′ 57″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.meliana.es


Meliana është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Horta Nord, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Meliana ka 10198 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 4.7 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]