Jump to content

Memphis, Tennessee

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Memfisi)
Memphis, Tennessee
City of Memphis
qytet
Flamuri i Memphis, Tennessee
Popullsia
 • Gjithsej646.889
Faqja zyrtareCity of Memphis

Memphis, Tennessee (City of Memphis) është një qytet në qarkun Shelbyshtetit federal Tennessee, SHBA. Në Memphis, Tennessee jetojnë 646889 banorë (2010)[2]. Qyteti ka një sipërfaqe prej 839.2 km2 dhe lartësi mbidetare prej 103 m (337 ft).

  1. ^ "Zip Code Lookup". USPS. Marrë më 3 tetor 2014. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "American FactFinder". United States Census Bureau. Marrë më 2014-10-03. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
 Commons: Memphis, Tennessee – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale