Meteori Apofis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Përshkrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Meteori Apofis është meteor i cili me një shpejtësi supersonike i është drejtur Tokës dhe që besohet se më 2036 ai do jetë shkatërrimtar për Tokën si pasoj e përplasjes.

Burimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Faqja Shkenca burimi i këtij artikulli