MiG-17

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Mikoyan-Gurevich MiG-17 Rusisht (Микоян и Гуревич МиГ-17). (Me emrin e raportuar nga NATO "Fresco") është një avion i krijuar në Bashkimin Sovjetik dhe ka hyrë në shërbim në aviacion që nga viti 1952.