Mi corazón es tuyo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Mi corazón es tuyo (shqip: Zemra ime është e juaja) është një telenovela meksikane e prodhuar nga Juan Osorio për Televisa dhe transmeton javët në El Canal de las Estrellas. Telenovela është një përshtatje e telenovela spanjolle Ana y los 7. Ajo u përshtat në Meksikë nga Alejandro Pohlenz, Marcia del Río dhe Pablo Ferrer.

Silvia Navarro dhe Jorge Salinas janë protagonistët, ndërsa Mayrín Villanueva është yjet si kundërshtari kryesor. dhe bashkëprotagonist është Fabiola Campomanes.

Përmbledhje[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Fernando Lascurain është një biznesmen i pasur dhe e veja e fundit, duke u përpjekur të ngrejë shtatë fëmijët e tij të padisiplinuar. Ai kërkon ndihmën e një dado të re. Ai punëson dhe bie në dashuri me Ana Leal, një balerin ekzotik që përpiqet të fshehë jetën e saj të dyfishtë. Megjithëse Ana i mungon përvoja dhe një edukim i rafinuar, ajo shpejt lidhet me fëmijët e Lascurainit. Ana ëndërron të jetë një nënë, por kur shtëpia e saj është shkatërruar pas një aksidenti, ajo duhet të marrë hua nga shefi i saj i pamëshirshëm në "Çikago", klubi i natës ku është punësuar fshehurazi. Kur Fernando njëkohësisht bie për Anën dhe Isabelën, një ekonomiste dhe një grua e sofistikuar që është trajnuar nga nëna e saj për t'u martuar me një milioner, ai duhet të zgjedhë midis të dy grave.

Aktorët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Aktorët Roli
Silvia Navarro Ana Leal
Jorge Salinas Fernando Lascuráin
Mayrín Villanueva Isabela Vázquez De Castro
Pablo Montero Diego Lascuráin
Jorge Aravena Ángel Altamirano
Adrián Uribe Juan "Johnny" Gutiérrez
Paulina Goto Estefanía "Fanny" Lascuráin Diez
Carmen Salinas Yolanda De Castro Vázquez
Fabiola Campomanes Jennifer Rodríguez
Rafael Inclán Nicolás Lascuráin
Polo Morín Fernando "Nando" Lascuráin Diez
Marco Corleone Mike
Juan Pablo Gil León González
René Casados Bruno Romero
Lisardo Guarinos Enrique Basurto
Karla Gómez Estefanía Diez de Lascuráin
Emilio Osorio Sebastián Lascuráin Diez
Daniela Cordero Ximena Luján Landeros
Beatriz Morayra Manuela
Isidora Vives Alicia Lascuráin Diez
José Pablo Alanís Guillermo "Guille" Lascuráin Diez
Manuel Alanís Alejandro "Alex" Lascuráin Diez
Isabella Tena Luz Lascuráin Diez
Ana García Obregón vetë
Karla Farfán Laura

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje e jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]