Silvia Navarro

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Silvia Navarro Anzhelika Barva, e njohur më mirë si Silvia Navarro është një aktore meksikane. Lindi me 14 shtator 1978. Ajo ndoqi dhe u diplomua në Centro de Formacion Actoral (CEFAC), TV Azteca e ngarkuar me shkollë në Meksiko. Ajo studioi me instruktorë si Raul Quintanilla dhe Hector Mendoza.

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ajo gjithashtu ka pasur disa shfaqje në teatër, ajo ka marrë pjesë në luan "Muerto Mar", "El Tenorio Comico" dhe "Quimicos Para El Amor". Film rolin e saj të përfshijë "Dragones : Destino de Fuego" (2006), "Esperanza" (2005) dhe "mujer Alabastrina" (2005).

"Dragones : Destino de Fuego" është një 3-D, filmi i animuar, në të cilën ajo jep zërin të saj tek "Marina".

Në televizion, ajo ishte mikpritës i një lojë fëmijët tregojnë, "A La Cachi, Cachi Porra" në vitin 1997. Profili i saj ne IMDb tregon se paraqitja e saj e parë TV ishte në 1975, i cili do të ishte e pamundur, pasi ajo nuk ishte e lindur deri në 1978. Në fillimin e saj, rolin e pare e ka tek telenovela "Perla", Silvia luajtur një rol të dyfishtë Julieta / Perla krahas Leonardo Garcia (1998).

Tre rolet e saj të ardhshëm, edhe për TV Azteca, ishin në telenovelas "Katalina y Sebastian" (1999) dhe "La Calle de Las Novias", dhe "Cuando seas mia" (Kur ti te jesh e imja) (2001). Të tre novelat janë xhiruar gjithashtu me Sergio Basañez. Sergio Basañez luajtur rolin udhëheqës në të dy meshkuj me karakter dhe protagonist "Katalina Sebastian Y" dhe "Kur ti te jesh e imja". Në "La Calle de Las Novias", ai ishte antagonist Juan Manuel Bernal. Në vitin 2002, filloi xhirimin në telenovelen "La duda" (Dyshimi), së bashku me Omar Germenos.

Silvia nuk kthehet në ekranin e vogël deri në vitin 2005, duke luajtur rolin e Maria Claudia në telenovela "La heredera" (Trashëgimtarja), përsëri me Sergio Basañez.

Në korrik 2008, Silvia nënshkruar një kontratë me Televisa duke xhiruar "Pura Sangre" së bashku me Lucero dhe Fernando Colunga.


Telenovela[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]