Fernando Colunga

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Fernando Colunga Olivares është një aktor meksikan i lindur me 3 mars 1966Meksiko.

Ka punuar me Thalia, Leticia Calderon dhe Gabriela Spanic në telenovelat María Mercedes, Marimar dhe María la del barrio, La Usurpadora, që pati një sukses të madh botëror e përkthyer me 60 gjuhë.

Telenovela[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kinema[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Teatër[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Pecado No Original
  • Un Engaño No Hace Daño
  • Trampa de Muerte

Miniseri[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • El Primo Basilio
  • Marianela - Pablo (1993)