María Mercedes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

María Mercedes është një telenovela meksikane e prodhuar nga Valentín Pimstein për Televisa në vitin 1992.[1] Ishte e para e trilogjisë "Marías" telenovela, e ndjekur nga Marimar dhe María la del barrio. María Mercedes bazuar në radionovela Enamorada histori origjinale nga Inés Rodena.

Thalía dhe Arturo Peniche luajti rol si protagonistë, ndërsa Laura Zapata luajti si antagonist kryesor. Fernando Ciangherotti luajti një pjesëmarrje të veçantë.

Aktorët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "María Mercedes" (në spanjisht). alma-latina.net. Arkivuar nga origjinali origjinali më shtator 11, 2011. Marrë më shkurt 29, 2016.
  2. ^ Calvo olvidada por productores[lidhje e thyer]

Lidhje e jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]