Cuando seas mia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë


"Cuando seas mía" (sq. Kur ti te jesh e imja) është një version i ri i telenovelës kolumbiane "Café con aroma de mujer" prodhuar nga TV Azteca në vitin 2001 dhe pati një shikim prej 32 % në atë kohë, pra shifër goxha e lartë. Ka si regjizor Martin Barraza dhe skenarist Fernando Gaitan.

Paloma është një vajzë e re, që punon si mbledhëse kafeje, dhe atje takon njeriun e ëndrrave të saj, Diegon.

Kjo telenovelë është ribërë përsëri në vitin 2007 nga Televisa me emrin Destilando amor (Dashuri dhe Tekila) ku si protagoniste janë Angelica Rivera si Gaviota dhe Eduardo Yañez.

Këngët e kësaj telenovele janë: Cuando seas mia nga Son by Four, dhe Entre en mi vida nga Sin Bandera.

Personazhet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • Silvia Navarro... Elena Olivares
 • Sergio Basañez... Diego sanchez serrano
 • Anette Michel... Bárbara Sánchez Serrano
 • Rodrigo Abed... Fabián Sánchez Serrano
 • Martha Cristiana... Berenice Sánchez - Serrano
 • Margarita Gralia... Ángela Serrano de Sánchez
 • Sergio Bustamante... Juan Francisco Sánchez
 • Evangelina Elizondo... Inés Viuda de Sánchez
 • Iliana Fox... Diana Sánchez - Serrano
 • Ana Serradilla... Daniela Sánchez - Serrano
 • Leonardo Daniel... Joaquín Sánchez
 • Daniela Schmidt... Antonia
 • Claudia Soberón... Lucero