Jump to content

Miajadas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Miajadas
Flamuri i Miajadas
Stema zyrtare e Miajadas
Popullsia
 • Gjithsej10.150
Faqja zyrtare[[1] www.miajadas.es/opencms/opencms/miajadas/index.html%20http://www.miajadas.es]]

Miajadas është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tierra de Trujillo, të provincës Cáceres, në Extremadura. Miajadas ka 10150 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 120.7 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]