Michael Ende

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Michael Ende ose me emrin e plotë Michael Andreas Helmuth Ende (lindur më 12. nëntor 1929 në Garmisch të Gjermanisë dhe vdekur më 28. gusht 1995 në Filderstadt-Bonlanden) ka qënë një shkrimtar gjerman.


Literatura[redakto | redakto tekstin burimor]

"Momo" Michael Ende përkthyer nga Martin Mato në gazetën "Nacional" nr 4; 14 mars 2009 Tiranë