Middelburg

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Middelburg (kthjellim).


Middelburg
—  komuna  —
stema_figuraMiddelburg vlag.svg
Pamje nga Middelburg

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Zelanda – stema Zelanda
Kryeqëndra Middelburg
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°30′00″V 3°37′00″L / 51.5°V 3.61667°L / 51.5; 3.61667 (Middelburg)Koordinatat: 51°30′00″V 3°37′00″L / 51.5°V 3.61667°L / 51.5; 3.61667 (Middelburg)
Sipërfaqja 53,05 km2
Popullsia 48.076 banorë 2011
Dendësia 906,24 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0118
Kodi Postar 4330-4341
Kodi statistikor 0687
Vendndodhja
Middelburg is located in Hollandë
Middelburg
Middelburg
Middelburg – harta_foto
www.middelburg.nl

Middelburg është një bashki në provincën ZelandaHolandë me sipërfaqe 53.05 km² dhe popullsi 48076 banorë[1]. Middelburg është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Zelanda