Miengo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Miengo
Qytet
Vendndodhja
Miengo is located in Spanjë
Miengo
Miengo

Koordinatat: 43°25′41″V 3°59′28″P / 43.42806°V 3.99111°P / 43.42806; -3.99111

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Santander
Kryetari i Bashkisë Avelino Cuartas Coz
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 24.5 km2
Lartësia 11 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 43° 25′ 41″ Veri

3° 59′ 28″ Perëndim

Miengo është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Santander, të provincës Cantabria, në Cantabria. Miengo ka 4654 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 24.5 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Miengo – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale