Miera, Spanjë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Miera
Komunë
Vendndodhja
Miera is located in Spanjë
Miera
Miera

Koordinatat: 43°16′32″V 3°42′43″P / 43.27556°V 3.71194°P / 43.27556; -3.71194

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Trasmiera
Kryetari i Bashkisë Tarsicio Gómez Higuera
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 33.77 km2
Lartësia 426 m (m.n.d.)
Popullsia 420 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 43° 16′ 32″ Veri

3° 42′ 43″ Perëndim


Miera është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Trasmiera, të provincës Cantabria, në Cantabria. Miera ka 420 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 33.77 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]