Migena Kraja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Migena Kraja është artiste, prezantuese e Radio Televizionit Shqiptar. Ka lindur ne Tirane ne qershor te vitit 76 dhe eshte pasardhese e nje familje artistesh.Njihet me emisionin e saj Kafeja e Mëngjesit, emision debativ me të ftuar në studio.E ka drejtuar kete emision per me shume se 5 vjet dhe tashme eshte drejtuese e emisionit te perditshem per te rinjte Zig Zag i cili transmetohet nga ora 13 30 deri ne oren 15 50.Prej disa vitesh ajo eshte nje nga figurat kryesore te TVSH me pranine e saj cdo dite ne ekranin e stacionit televiziv te gjithe shqiptareve brenda dhe jashte Shqipërise.


Stub biografi.png Ky artikull në lidhje me Biografia është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.