Mikel Maruli

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mikel Maruli - 1496

Mikel Maruli (1453-1500) ishte poet dhe humanist i shquar italian me prejardhje shqiptare.[1] [2]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Baku, Pasho, red. (2011). "Maruli, Mikel". Enciklopedia universale e ilustruar. Tiranë: Shtëpia Botuese Bacchus. f. 613. OCLC 734077163. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ Robert Elsie (2013). A Biographical Dictionary of Albanian History. I.B.Tauris. ff. 299–.  978-1-78076-431-3. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Stub biografi.png Ky artikull në lidhje me Biografia është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.