Milano Arena

Coordinates: 42°08′32″N 21°42′36″E / 42.142222°N 21.71°E / 42.142222; 21.71
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Milano Arena
VendndodhjaKumanovë, Republika e Maqedonisë
Koordinatat42°08′32″N 21°42′36″E / 42.142222°N 21.71°E / 42.142222; 21.71
Kapaciteti3500
Ndërtimi
Gurthemeli1991
Përdoruesit
KF Milano Kumanovë

Milano Arena është një stadium me shumë qëllime në Kumanovë, Republika e Maqedonisë. Përdoret kryesisht për ndeshjet e futbollit dhe është stadiumi i KF Milano Kumanovës. Ka 3,500 ulëse.