Millares

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Millares
Komunë
Vendndodhja
Millares is located in Spanjë
Millares
Millares

Koordinatat: 39°14′15″V 0°46′21″P / 39.23750°V 0.77250°P / 39.23750; -0.77250

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Canal de Navarrés
Kryetari i Bashkisë Higinio Pérez Pla (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 105.5 km2
Lartësia 344 m (m.n.d.)
Popullsia 503 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Millarense
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46198
Koordinatat 39° 14′ 15″ Veri

0° 46′ 21″ Perëndim

Faqja Zyrtare Webfaqja zyrtare


Millares është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Canal de Navarrés, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Millares ka 503 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 105.5 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]