Jump to content

Milpitas, California

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Milpitas, California
City of Milpitas
qytet
Milpitas City Hall
Milpitas City Hall
Stema zyrtare e Milpitas, California
Popullsia
 • Gjithsej70.092

Milpitas, California (City of Milpitas) është një qytet në qarkun </ref> Santa Clarashtetit federal California, SHBA. Në Milpitas, California jetojnë 70092 banorë (2014)[3]. Qyteti ka një sipërfaqe prej 35.328 km2 (13.641 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 6 m (20 ft).[4]

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "City Council". City of Milpitas. Arkivuar nga origjinali më 26 dhjetor 2018. Marrë më 10 shkurt 2017. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ [nevojitet citimi]
  3. ^ "E-1 Population Estimates for Cities, Counties, and the State". California Department of Finance. Arkivuar nga origjinali më 1 korrik 2014. Marrë më 10 shkurt 2017. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  4. ^ "Milpitas". Geographic Names Information System. United States Geological Survey. Marrë më 29 dhjetor 2014. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Milpitas, California – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale