Mina Kubota

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mina Kubota
Informacione
Lindja (1972-02-05) 5 Shkurt, 1972 (48 vjeç) Fukuoka Prefecture
PrejardhjaJaponia
Zhanrihttp://www.wikidata.org/entity/Q612024
Profesion(e)pianiste dhe kompozitore
Instrument(e)Pianoja
Webfaqja
http://www.pyxie-llc.com/minakubota/

Mina Kubota (e lindur më 5 shkurt, 1972) është një pianiste dhe kompozitore nga Japonia.

Jeta[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Mina Kubota lindi në vitin 1972, në Fukuoka Prefecture.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]