Minas de Ríotinto

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Minas de Ríotinto
Komunë
Stema_figuraFlag of Minas de Riotinto Spain.svg
Vendndodhja
Minas de Ríotinto is located in Spanjë
Minas de Ríotinto
Minas de Ríotinto

Koordinatat: 37°41′V 6°35′P / 37.683°V 6.583°P / 37.683; -6.583

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Huelva
Qarku Cuenca Minera
Kryetari i Bashkisë Nuria Hernández Clavijo
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 24 km2
Lartësia 426 m (m.n.d.)
Popullsia 4221 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Riotinteños
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 21660
Faqja Zyrtare www.riotintodigital.es


Minas de Ríotinto është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Cuenca Minera, të provincës Huelva, në Andalusia. Minas de Ríotinto ka 4221 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 24 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]