Miqësia parlamentare Kosovë-Francë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Miqësia parlamentare Kosovë-Francë është një nismë me të cilën kuvendari i Kuvendi të Kosovës, Sabri Hamiti më 3 mars 2009, ka dalë para ambasadores së Francës, Delphine Borione për zyrtarizimin e miqësisë së Kuvendi të Kosovës me Asamblenë Kombëtare të Francës [1].

Sipas kësaj nisme duhet të formohej një grup parlamentarësh nga Kosova dhe Franca të cilët do të përkujdesej për thellimin e miqësisë institucionale në mes të dy shteteve, rreth zhvillimit të politikës, kulturës, shoqërisë dhe segmente tjera të jetës.

Burimi i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Amza : New Kosova Report Arkivuar 9 mars 2009 tek Wayback Machine