Miraflores de la Sierra

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Miraflores de la Sierra
Komunë
noform
View of Miraflores de la Sierra from the mountain La Najarra.
Flamuri_figura
Vendndodhja
Miraflores de la Sierra is located in Spanjë
Miraflores de la Sierra
Miraflores de la Sierra

Koordinatat: 40°48′41″V 3°46′7″P / 40.81139°V 3.76861°P / 40.81139; -3.76861

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Madridit
Provinca Madrid
Qarku Cuenca Alta del Manzanares
Kryetari i Bashkisë Juan Manuel Frutos
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 56.56 km2
Lartësia 1147 m (m.n.d.)
Popullsia 5947 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Macureños / Mirafloreños
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 40° 48′ 41″ Veri

3° 46′ 7″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.mirafloresdelasierra.net


Miraflores de la Sierra është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Cuenca Alta del Manzanares, të provincës Madrid, në Madrid. Miraflores de la Sierra ka 5947 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 56.56 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]