Miramar, Valencia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Miramar, Valencia
Komunë
Flamuri_figura
Vendndodhja
Miramar, Valencia is located in Spanjë
Miramar, Valencia
Miramar, Valencia

Koordinatat: 38°57′0″V 0°8′20″P / 38.95000°V 0.13889°P / 38.95000; -0.13889

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Safor
Kryetari i Bashkisë Asensio Llorca Bertó
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.6 km2
Lartësia 12 m (m.n.d.)
Popullsia 1984 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Miramarí, miramarina
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46711
Koordinatat 38° 57′ 0″ Veri

0° 8′ 20″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.ajumiramar.org


Miramar, Valencia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Safor, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Miramar, Valencia ka 1984 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 2.6 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]