Miravet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Miravet
Komunë
noform
Inner courtyard at Miravet castle
Vendndodhja
Miravet is located in Spanjë
Miravet
Miravet

Koordinatat: 41°2′V 0°36′L / 41.033°V 0.600°L / 41.033; 0.600

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Ribera d'Ebre
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Miravet është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribera d'Ebre, të provincës Tarragona, në Katalonia.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Miravet – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale