Mislata

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mislata
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Mislata is located in Spanjë
Mislata
Mislata

Koordinatat: 39°28′30″V 0°24′56″P / 39.47500°V 0.41556°P / 39.47500; -0.41556

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Horta Oest
Kryetari i Bashkisë Carlos Fernández Bielsa (2011-)
Partia PSPV-PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.1 km2
Lartësia 29 m (m.n.d.)
Popullsia 43657 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Mislater/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46920
Koordinatat 39° 28′ 30″ Veri

0° 24′ 56″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.mislata.es


Mislata është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Horta Oest, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Mislata ka 43657 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 2.1 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]