Mogente

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mogente
Komunë
Stema_figuraBandera de Moixent.svg
Vendndodhja
Mogente is located in Spanjë
Mogente
Mogente

Koordinatat: 38°52′32″V 0°45′11″P / 38.87556°V 0.75306°P / 38.87556; -0.75306

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Costera
Kryetari i Bashkisë Vicente Dubal Bon (2003)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 150.23 km2
Lartësia 284 m (m.n.d.)
Popullsia 4724 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit mogentino/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46640
Koordinatat 38° 52′ 32″ Veri

0° 45′ 11″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.moixent.es


Mogente është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Costera, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Mogente ka 4724 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 150.23 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]