Mokra

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Mokra është një krahinë gjeografike në Shqipërinë Juglindore në viset e Pogradecit, e përbërë nga 47 fshatra, të gjithë të vendosur 1000m mbi nivelin e detit. Krahina ndahet në dy nënkrahina, Mokra e Sipërme dhe Mokra e Poshtme.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Pogradec, reportazh në Mokër: zona që "vdiq" nga ikja e njerëzve". Shqiptarja.com. 2 prill 2013. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)