Molinaseca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Molinaseca
Komunë
noform
Bridge over the Meruelo river, created in times of the Ancient Rome
Stema_figura
Vendndodhja
Molinaseca is located in Spanjë
Molinaseca
Molinaseca

Koordinatat: 42°32′17″V 6°31′11″P / 42.53806°V 6.51972°P / 42.53806; -6.51972

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca Stampa:Country data León
Qarku El Bierzo
Kryetari i Bashkisë Alfonso Arias Balboa
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 79.63[1] km2
Lartësia 580 m (m.n.d.)
Popullsia 818 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 24398 and 24413
Prefiksi 987
Koordinatat 42° 32′ 17″ Veri

6° 31′ 11″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.molinaseca.org

Molinaseca është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun El Bierzo, të provincës Stampa:Country data León, në Castile dhe León. Molinaseca ka 818 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 79,63.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ a b "Territorio: Población, superficie y densidad por municipios" [Territori: Popullsia, zona dhe densiteti sipas bashkive] (në spanjisht). National Statistics Institute (INE). Marrë më qershor 8, 2012.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]