Molledo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Molledo
Komunë
Vendndodhja
Molledo is located in Spanjë
Molledo
Molledo

Koordinatat: 43°9′15″V 4°2′27″P / 43.15417°V 4.04083°P / 43.15417; -4.04083

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Besaya
Kryetari i Bashkisë Dámaso Tezanos Díaz
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 71.07 km2
Lartësia 241 m (m.n.d.)
Popullsia 1613 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 43° 9′ 15″ Veri

4° 2′ 27″ Perëndim


Molledo është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Besaya, të provincës Cantabria, në Cantabria. Molledo ka 1613 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 71.07 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Molledo – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale