Mollet del Vallès

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mollet del Vallès
Komunë
noform
Stema_figuraMollet del Vallès Spain.svg
Vendndodhja
Mollet del Vallès is located in Spanjë
Mollet del Vallès
Mollet del Vallès

Koordinatat: 41°33′V 2°13′L / 41.550°V 2.217°L / 41.550; 2.217

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Vallès Oriental
Kryetari i Bashkisë Josep Monràs Galindo (PSC-PSOE)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.72 km2
Lartësia 65 m (m.n.d.)
Popullsia 52484 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Molletà
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi 8100


Mollet del Vallès është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vallès Oriental, të provincës Barcelona, në Katalonia. Mollet del Vallès ka 52484 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 10.72 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]