Molvízar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Molvízar
Komunë
Stema_figuraBandera de Molvízar (Granada).svg
Vendndodhja
Molvízar is located in Spanjë
Molvízar
Molvízar

Koordinatat: 36°47′V 3°36′P / 36.783°V 3.600°P / 36.783; -3.600

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Granada
Qarku Costa Tropical
Kryetari i Bashkisë Francisco Fermín García Puentedura (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.47 km2
Lartësia 241 m (m.n.d.)
Popullsia 3407 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Molviceño, -ña
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 18611
Faqja Zyrtare www.molvizar.es


Molvízar është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Costa Tropical, të provincës Granada, në Andalusia. Molvízar ka 3407 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 21.47 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]