Moncada, Valencia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Moncada, Valencia
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Moncada, Valencia is located in Spanjë
Moncada, Valencia
Moncada, Valencia

Koordinatat: 39°32′35″V 0°23′34″P / 39.54306°V 0.39278°P / 39.54306; -0.39278

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Horta Nord
Kryetari i Bashkisë Joan Josep Medina Esteban
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.6 km2
Lartësia 37 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46113
Koordinatat 39° 32′ 35″ Veri

0° 23′ 34″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.moncada.es


Moncada, Valencia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Horta Nord, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Moncada, Valencia ka 21651 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 15.6 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]