Monedhe e Septim Severit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Monedhe e Septim Severit
LlojiObjektet e luajtshme
VendndodhjaE panjohur, Kosovë
Ndërtuar193-211
LlojiNën mbrojtje
Nr. i referencës3932

Monedhë e Septim Severit, është një monument i panjohur, i trashëgimisë kulturore në Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Objekt i luajtshëm", i miratuar me numër .

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]