Monica Frassoni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Monika Frasoni, 2007

Monika Frasoni (Monica Frassoni, lindur më 10 shtator 1963, në Veracruz, Meksikë), deputete në Parlamentin e Bashkimit Evropian, politikan italiane nga Meksika.

Monika vije në parlamentin e BE-së si anëtare e të gjelbërve. Si anëtare në parlament nga viti 1999, në vitin 2002 është edhe bashkë udhëheqëse e fraksionit të të gjelbërve me Aleancën Evropa e Lirë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Monica Frassoni – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale