Monistrol de Montserrat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Monistrol de Montserrat
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Monistrol de Montserrat is located in Spanjë
Monistrol de Montserrat
Monistrol de Montserrat

Koordinatat: 41°36′32″V 1°50′31″L / 41.60889°V 1.84194°L / 41.60889; 1.84194

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Bages
Kryetari i Bashkisë Joan Miquel i Rodríguez
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.77 km2
Lartësia 161 m (m.n.d.)
Popullsia 2903 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Monistrolenc, monistrolenca
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 36′ 32″ Veri

1° 50′ 31″ Lindje


Monistrol de Montserrat është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Bages, të provincës Barcelona, në Katalonia. Monistrol de Montserrat ka 2903 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 11.77 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]