Monospitova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Monospitova
Fshat
noform
Vendndodhja
Monospitova is located in Republika e Maqedonisë
Monospitova
Monospitova
Administrimi
Shteti Flamuri Republika e Maqedonisë
Rajoni Juglindor
Komuna Bosilovë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Rajoni juglindor
Lartësia 196 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 2431
Prefiksi (+389) 034
Targa SR
Koordinatat 41° 24′ 56″ Veri

22° 45′ 13″ Lindje

Popullsia 1808 banorë (2002)