Mont-Laurier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Mont-Laurier (kthjellim).


Mont-Laurier
—  qytet  —
stema_figura
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Kebek – stema Kebek
Ndarja statistikore Laurentides
Statistika dhe Territori
Koordinatat 46°33′V 75°30′P / 46.55°V 75.5°P / 46.55; -75.5 (Mont-Laurier)Koordinatat: 46°33′V 75°30′P / 46.55°V 75.5°P / 46.55; -75.5 (Mont-Laurier)
Sipërfaqja 430,84 km2
Popullsia 12.584 banorë 2006
Dendësia 29,21 banorë/km2
Informacione të tjera
Themelimi 8 janar 2003
Zona Kohore UTC-5
Mont-Laurier is located in Kanadaja
Mont-Laurier
Mont-Laurier
www.villemontlaurier.qc.ca/

Mont-Laurier është një qytetLaurentides, provinca Kebek, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 430.84 km² dhe popullsi 12584 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Kebek