Montaverner

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Montaverner
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Montaverner is located in Spanjë
Montaverner
Montaverner

Koordinatat: 38°53′18″V 0°29′46″P / 38.88833°V 0.49611°P / 38.88833; -0.49611

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Vall d'Albaida
Kryetari i Bashkisë María Belén Esteve Pina
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.4 km2
Lartësia 200 m (m.n.d.)
Popullsia 1853 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Montaverní, montavernina
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46892
Koordinatat 38° 53′ 18″ Veri

0° 29′ 46″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.montaverner.com


Montaverner është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vall d'Albaida, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Montaverner ka 1853 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 7.4 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]