Montebello, California

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Montebello, California
Anglisht : City of Montebello
qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Montebello, California is located in SHBA
Montebello, California
Montebello, California

Koordinatat: 34°0′52″V 118°6′52″P / 34.01444°V 118.11444°P / 34.01444; -118.11444

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal California
Qarku Stampa:Flagicon image</ref> Los Angeles
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.685 km2
 •  tokësore 21.581 km2
 •  ujore 0.104 km2
Lartësia 61 m (m.n.d.)
Popullsia 62500 banorë (2010)
Të dhëna të tjera
Themelimi October 16, 1920[1]
Zona Kohore PST-8
Verore PDT-7
Kodi Postal 90640
Prefiksi 323
Koordinatat 34° 0′ 52″ Veri

118° 6′ 52″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.cityofmontebello.com

Montebello, California (City of Montebello) është një qytet në qarkun Stampa:Flagicon image</ref> Los Angelesshtetit federal California, SHBA. Në Montebello, California jetojnë 62500 banorë (2010)[2]. Qyteti ka një sipërfaqe prej 21.685 km2 (8.373 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 61 m (200 ft).[3]

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "California Cities by Incorporation Date". California Association of Local Agency Formation Commissions. Arkivuar nga origjinali origjinali (Word) më 3 nëntor 2014. Marrë më gusht 25, 2014. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Montebello (city) QuickFacts". United States Census Bureau. Arkivuar nga origjinali origjinali më 2 prill 2015. Marrë më mars 25, 2015. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ "Montebello". Geographic Names Information System. United States Geological Survey. Marrë më dhjetor 10, 2014. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Montebello, California – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale