Montebello (Kebek)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Montebello (kthjellim).
Montebello
—  qytet  —
stema_figura
Pamje nga Montebello (Kebek)
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Kebek – stema Kebek
Ndarja statistikore Papineau
Kryebashkiaku Pierre Bertrand
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45°39′00″V 74°56′00″P / 45.65°V 74.933333°P / 45.65; -74.933333 (Montebello)Koordinatat: 45°39′00″V 74°56′00″P / 45.65°V 74.933333°P / 45.65; -74.933333 (Montebello)
Sipërfaqja 7,95 km2
Popullsia 1.080 banorë 2006
Dendësia 135,85 banorë/km2
Informacione të tjera
Etnohoronimi (Frangjisht) montebellois/oise
Zona Kohore UTC-4
Prefiksi 819
Kodi Postar J0V
Vendndodhja
Montebello is located in Kanadaja
Montebello
Montebello
www.ville.montebello.qc.ca/

Montebello është një qytetPapineau, provinca Kebek, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 7.95 km² dhe popullsi 1080 banorë.[1]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8. 2. 2012. Marrë më 22. 10. 2012..  Check date values in: |access-date=, |date= (help)

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Ndarja administrative në Kebek