Montesa, Valencia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Montesa, Valencia
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Montesa, Valencia is located in Spanjë
Montesa, Valencia
Montesa, Valencia

Koordinatat: 38°57′0″V 0°39′11″P / 38.95000°V 0.65306°P / 38.95000; -0.65306

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Costera
Kryetari i Bashkisë José Albalat Grimaltos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 48.1 km2
Lartësia 340 m (m.n.d.)
Popullsia 1425 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Montesino/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46692
Koordinatat 38° 57′ 0″ Veri

0° 39′ 11″ Perëndim

Faqja Zyrtare Webfaqja zyrtare


Montesa, Valencia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Costera, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Montesa, Valencia ka 1425 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 48.1 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]