Montesquiu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Montesquiu
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Montesquiu is located in Spanjë
Montesquiu
Montesquiu

Koordinatat: 42°6′36″V 2°12′35″L / 42.11000°V 2.20972°L / 42.11000; 2.20972

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Osona
Kryetari i Bashkisë Antoni Martín i Ortega
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.9 km2
Lartësia 728 m (m.n.d.)
Popullsia 861 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Montesquiuenc, montesquiuenca
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 6′ 36″ Veri

2° 12′ 35″ Lindje


Montesquiu është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Osona, të provincës Barcelona, në Katalonia. Montesquiu ka 861 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 4.9 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]