Montitxelvo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Montitxelvo
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Montitxelvo is located in Spanjë
Montitxelvo
Montitxelvo

Koordinatat: 38°53′28″V 0°20′20″P / 38.89111°V 0.33889°P / 38.89111; -0.33889

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Vall d'Albaida
Kryetari i Bashkisë Josep Miquel Climent Orts
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.2 km2
Lartësia 270 m (m.n.d.)
Popullsia 626 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Montitxelví, Montitxelvina
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46842
Koordinatat 38° 53′ 28″ Veri

0° 20′ 20″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.montichelvo.es


Montitxelvo është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vall d'Albaida, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Montitxelvo ka 626 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 8.2 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]