Montmeló

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Montmeló
Komunë
noform
Stema_figuraBandera de Montmeló.svg
Vendndodhja
Montmeló is located in Spanjë
Montmeló
Montmeló

Koordinatat: 41°33′17″V 2°15′0″L / 41.55472°V 2.25000°L / 41.55472; 2.25000

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Vallès Oriental
Kryetari i Bashkisë Antoni Guil i Roman
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4 km2
Lartësia 72 m (m.n.d.)
Popullsia 8873 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Montmeloní, montmelonina
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 33′ 17″ Veri

2° 15′ 0″ Lindje


Montmeló është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vallès Oriental, të provincës Barcelona, në Katalonia. Montmeló ka 8873 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 4 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]