Montroi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Montroi
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Montroi is located in Spanjë
Montroi
Montroi

Koordinatat: 39°20′22″V 0°36′50″P / 39.33944°V 0.61389°P / 39.33944; -0.61389

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Ribera Alta
Kryetari i Bashkisë Jose Antonio Polo Besó
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 31.4 km2
Lartësia 145 m (m.n.d.)
Popullsia 2720 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Montroià, montroiana
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46193
Koordinatat 39° 20′ 22″ Veri

0° 36′ 50″ Perëndim

Faqja Zyrtare Webfaqja zyrtare


Montroi është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribera Alta, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Montroi ka 2720 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 31.4 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]