Montseny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Montseny
Komunë
Vendndodhja
Montseny is located in Spanjë
Montseny
Montseny

Koordinatat: 41°45′00″V 2°23′42″L / 41.75°V 2.395°L / 41.75; 2.395

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom
Provinca Barcelona
Qarku Vallès Oriental
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27.02 km2
Lartësia 528 m (m.n.d.)
Popullsia 332 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Montseny është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vallès Oriental, të provincës Barcelona. Montseny ka 332 banorë (), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 27.02 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]