Montserrat, Valencia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Montserrat, Valencia
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Montserrat, Valencia is located in Spanjë
Montserrat, Valencia
Montserrat, Valencia

Koordinatat: 39°21′27″V 0°36′11″P / 39.35750°V 0.60306°P / 39.35750; -0.60306

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Ribera Alta
Kryetari i Bashkisë Laura Sanjuan Campos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 45.6 km2
Lartësia 169 m (m.n.d.)
Popullsia 6421 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Montserrater/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46192
Koordinatat 39° 21′ 27″ Veri

0° 36′ 11″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.gva.es/montserrat


Montserrat, Valencia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribera Alta, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Montserrat, Valencia ka 6421 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 45.6 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]