Moralzarzal

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Moralzarzal
Komunë
Vendndodhja
Moralzarzal is located in Spanjë
Moralzarzal
Moralzarzal

Koordinatat: 40°40′30″V 3°58′10″P / 40.67500°V 3.96944°P / 40.67500; -3.96944

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Madridit
Provinca Madrid
Qarku
Kryetari i Bashkisë José María Moreno Martín (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 42.6 km2
Lartësia 979 m (m.n.d.)
Popullsia 11318 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit cebollero/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 28411
Koordinatat 40° 40′ 30″ Veri

3° 58′ 10″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.moralzarzal.es


Moralzarzal është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun , të provincës Madrid, në Madrid. Moralzarzal ka 11318 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 42.6 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]